web analytics

Ubiegając się o wymarzone stanowisko pracy należy przedłożyć swoje CV. To podstawowy dokument, który powinien zrobić pierwsze pozytywne wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Aby CV spełniło swoje zadanie, prócz imponującego doświadczenia, powinno zwracać uwagę także profesjonalnie wykonanym zdjęciem. Listę fachowych fotografów w Kielcach znajdziesz w naszym serwisie. Przy rezerwacji usługi online otrzymasz 20% zniżki.

Czy do CV należy załączyć zdjęcie?

Kwestia zdjęcia do CV jest sprawą indywidualną. Zdjęcie na CV nie jest obowiązkowe, jednak solidnie wykonana fotografia może skutecznie wpłynąć na decyzję rekruterów. Z pewnością warto podjąć starania, aby dokument prezentował się estetycznie. Wiele osób załącza zdjęcie w formie cyfrowej z pliku w komputerze, jednak zdjęcie do CV wykonane u fotografa będzie prezentować się znacznie korzystniej.

Jak się ubrać do zdjęcia do CV

Statystki potwierdzają jednoznacznie, że CV wraz ze zdjęciem przeglądane jest przez pracodawców o wiele częściej. Zdjęcie do CV może być czarno-białe lub kolorowe, tutaj nie istnieją żadne ściśle obowiązuje kryteria. Szczególną uwagę przyłożyć należy do ubioru. Strój na pewno nie powinien być wyzywający. Na zdjęciu należy prezentować się profesjonalnie, w skromnym, biznesowym stroju. W równie dobrym tonie należy utrzymać makijaż oraz wszelkie dodatki.

Wymiary zdjęcia do CV

Obecnie o wiele łatwiej jest wysłać CV drogą elektroniczną. Daje to pewność, że życiorys nie zagubi się w stercie papierowych dokumentów. Zdjęcie można dodać do CV samodzielnie w bardzo prosty sposób. W dowolnym edytorze tekstu należy kliknąć opcję „Wstaw plik”, odszukać zdjęcie w formacie JPG i dodać do tekstu.

Załączając fotografię do CV należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Należy zwrócić uwagę, aby rozmiar zdjęcia do CV nie zakrywał jego treści. Fotografia zazwyczaj znajduje się w prawym górnym rogu CV, nie jest ani zbyt duża, ani zbyt mała (tzn. nie ma problemu z rozpoznaniem twarzy).

Skanowanie zdjęcia do komputera

Jeśli posiadasz zdjęcie od fotografa, dobrym rozwiązaniem jest wgrać je na dysk za pomocą skanera. Aby zeskanować zdjęcie do CV, trzeba podłączyć urządzenie do komputera i zainstalować sterowniki. Cały proces skanowania zdjęcia szczegółowo opisany jest w załączonym samouczku. Aby zdjęcie dobrze wyglądało w CV należy je odpowiednio wykadrować. Przycinając zdjęcie warto pamiętać, aby sylwetka obejmowała głowę i ramiona. Fotografia całej figury w CV raczej nie jest dobrze postrzegana przez kadrę kierowniczą.