web analytics

Ceremonia wręczenia dyplomu ukończenia studiów wyższych to podniosła chwila dla każdego studenta. Dokument ten stanie się elementem pliku składanego wraz z CV u wielu pracodawców. Aby dyplom prezentował się w aplikacji na równie wysokim poziomie jak CV, należy zadbać o profesjonalne zdjęcie. Chcesz pochwalić się perfekcyjnym dyplomem z dobrze wykonanym zdjęciem? Skorzystaj z listy fotografów w Kielcach, którą znajdziesz w naszym serwisie.

Zdjęcie do dyplomu – wymiary

Wymogi dotyczące zdjęcia określane są indywidualnie przez każdą uczelnię. Najczęściej spotykany format zdjęcia do pracy dyplomowej to 45 x 65 mm, choć niektóre z uczelni wyższych preferują rozmiar standardowy, jak przy dowodach (35 x 45 mm).

Jak przygotować się do zdjęcia

Poza ściśle określonymi przez uczelnię wymiarami, do zdjęcia należy się odpowiednio przygotować. Bez względu na to, czy jest to zdjęcie do pracy magisterskiej, czy zdjęcie do pracy doktorskiej, wykonywana fotografia powinna być aktualna. Sylwetka przyszłego absolwenta powinna widnieć na jasnym, jednolitym tle. Osoba powinna być fotografowana z lewego półprofilu, z odsłoniętym uchem. Jak przystało na zdjęcie do pracy inżynierskiej, oraz każdej innej, warto skupić się na stonowanym stroju i delikatnym makijażu. Nie zaleca się ubierania dodatków, które przysłonią twarz. Dobrze jest zadbać o profesjonalny wizerunek na czas wykonywania zdjęcia. Bez względu na to, czy jest to zdjęcie do pracy licencjackiej czy innej, tuż przed pstryknięciem fotografii dobrze jest wyjąć np. kolczyk z nosa lub inny nietypowy element codziennej stylizacji.

Dodatkowe informacje

Kadra nauczycielska każdej uczelni preferować będzie fotografię osoby o lekko uśmiechniętej twarzy lub o jej naturalnym wyrazie. Osoba na zdjęciu powinna być promienna, stąd też – w przypadku kobiet – zaleca się podkreślić urodę stonowanym makijażem i delikatną biżuterią. Dodatkowo panie powinny zadbać o fryzurę. Uczesanie powinno być schludne, włosy dobrze ułożone, podkreślające naturalne piękno osoby fotografowanej.