web analytics

Wiza jest dokumentem, bez posiadania którego zabrania się wjazdu na terytorium niektórych państw. Wizę należy posiadać bez względu na to, czy udajemy się do innego kraju w celach turystycznych, w wyniku podjęcia pracy tymczasowej, w celach edukacyjnych (wymiana międzyszkolna) czy kulturowych.

Do krajów wymagających posiadanie wizy należą obecnie: Stany Zjednoczone, Rosja, Białoruś, Turcja, Indie, Chiny oraz Wietnam.

Ubiegasz się o wizę i potrzebujesz wysokiej jakości zdjęcia? Na liście w naszym serwisie znajdziesz studia fotograficzne, które na terenie Kielc wykonują profesjonalne usługi fotografii dokumentowej z uwzględnieniem wszelkich wymogów.

Zdjęcie do wizy – wymogi

Ubiegając się o wizę należy spełnić kryteria ambasady kraju, do którego planowana jest podróż.

USA

Zdjęcie do wizy amerykańskiej musi posiadać wymiary 2 x 2 cale, co odpowiada 5 cm x 5 cm. Ambasada z dniem 1 listopada 2016 roku wprowadziła zakaz przedkładania zdjęcia do wizy USA osobom w ciemnych okularach.

Rosja

Aby urzędnik zaakceptował zdjęcie do wizy rosyjskiej, powinno mieć ono wymiary 3,5 x 4,5 cm. Wydział Konsularny nie akceptuje zdjęć osoby noszącej nakrycie głowy.

Białoruś

Zdjęcie do wizy białoruskiej zostanie zaakceptowane, jeśli będzie posiadać wymiary 3,5 x 4,5 cm. Fotografia powinna być wykonana na jasnym, jednolitym tle, a sylwetka musi zajmować 70-80 procent powierzchni zdjęcia.

Indie

Planując wyjazd do Indii należy posiadać paszport, którego ważność wynosi minimum 3 miesiące. Warunkiem koniecznym jest zdjęcie do wizy indyjskiej, którego format powinien wynosić 3,5 x 4,5 cm.

Chiny

Wykonując zdjęcie do wizy do Chin należy pamiętać, aby jego wymiary wynosiły dokładnie 3,5 x 4,5 cm. Zdjęcie musi być wykonane nie później niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o wizę.

Turcja

Zdjęcie do wizy tureckiej posiada niestandardowe wymiary – 50 x 60 mm. Osoba na zdjęciu powinna mieć twarz skierowaną w aparat.

Wietnam

Wykonując zdjęcie do wizy Wietnam należy uwzględnić nietypowe wymiary. Wymagany format fotografii to 40 x 60 mm.

Zdjęcie do wizy online

Zdjęcia do wiz i dokumentów zagranicznych możesz zrobić samodzielnie w domu. Przykładowo, zrobienie zdjęcia do wizy do USA, ale nie tylko do tego kraju, umożliwia serwis Passport-photo.online.